wtorek, 14 sierpnia 2012

Błekitne orchidee

 Witam serdecznie wszystkich zaglądających :))
Już dawno zaczęłam i jakoś nie mogłam skończyć tych kwiatów. Nareszcie są i chyba całkiem nieźle mi wyszły. Zamieszczam kilka różnych zdjęć, bo nie wiem, które zasługuje na publikację. Oceńcie, proszę sami:)


                               


Orchidee w ramce. 
Ramka znaleziona przy okazji porządkowania strychu w domu teścia. Pierwotnie ramkę zajmował całkowicie wyblaknięty obrazek z serii  "Pamiątka Pierwszej Komunii" z datą 1939r. Szkoda mi było wyrzucić, zabrałam więc do siebie. Po usunięciu tejże "pamiątki", na tylnej ściance odkryłam metkę zakładu ramiarskiego z datą produkcji 1936r. Niestety całość była w tak złym stanie że zachowałam jedynie ramkę. Gdyby nie ta metka, do dziś żyłabym w przekonaniu że z braku innych możliwości,  dziadek zrobił ramkę z tego, co było pod ręką, a tu niespodzianka. Masowa przedwojenna produkcja.
 6 komentarzy:

 1. Orchidee rewelacyjne. Mnie się podobają w dzbanku, ale myślę, że jeszcze lepiej wyglądałyby w jasnej delikatnej ramce. Ten jasny sznureczek przełamał ciężar ramki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za podpowiedź, proszę o więcej. Chętnie skorzystam z Twoich rad. Bardzo, bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! Na pierwszym zdjęciu wyglądają jak żywe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne! takie mogły by zagościć w moim wazonie.

  OdpowiedzUsuń