piątek, 21 grudnia 2012

Proza życia....

Brrr... rano spojrzałam na termometr - 16. Na szczęście, kilka dni wcześniej przygotowałam "poranny zestaw spacerowy" tj. spodnie narciarskie, czapa, ciepła kurtka. Tak wystrojona pozwalam psu, wyprowadzić się  na spacer:))
Od 28 listopada kursuję po urzędach zbierając dokumenty niezbędne do załatwienia spraw spadkowych. Odbywa się to mniej więcej tak:  standardowo, we wszystkich urzędach, kaloryfery grzeją bardzo dobrze, interesanci w ciepłych ubraniach spoceni, zirytowani z czapkami, szalikami  (nikt nie słyszał o szatni dla interesantów) i plikami dokumentów w dłoniach, kilkunastominutowa lub dłuższa kolejka do  pani/pana urzędnika, którego zadaniem jest przyjęcie wniosku i wypowiedzenie formułki - "proszę zgłosić się za tydzień".  Po tygodniu jest jeszcze gorzej... przychodzę po dokument, wdrapuję się na trzecie piętro (bez windy), tylko po to, by po pół godzinie oczekiwania (w przegrzanym pomieszczeniu), otrzymać od miłej pani urzędniczki kwitek, z którym mam zejść na dół, pójść do sąsiedniego budynku, zapłacić w kasie 12zł i wrócić na trzecie piętro (bez windy:)), gdzie miła pani urzędniczka po sprawdzeniu dowodu opłaty, wyda mi upragniony dokument. Koszmar... Mam do zaliczenia jeszcze jeden Wydział Ksiąg Wieczystych, dwa wydziały geodezji i jedną gminę, a potem... choćby koniec świata:)
W przerwie wizytowania urzędów, zrobiłam kilka stroików, obiecanych na kiermasz .
Kochani, pozwólcie, że już dzisiaj złożę Wam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Życzę, radości, rodzinnego ciepła i poczucia bezpieczeństwa wśród najbliższych Wam osób.

14 komentarzy:

 1. Piękne stroiki. Gratuluję!!!

  Wszystkiego najlepszego na Święta:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę prześliczne :)
  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę przesłać Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Ciebie niezapomnianym czasem spędzonym
  bez pośpiechu, trosk i zmartwień, chwilami wyciszenia oraz zadumy nad filiżanką dobrej herbaty wśród przyjaznych Ci ludzi.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jaskółko, Ty zawsze potrafisz znaleźć odpowiednie słowa. Pozdrawiam poświątecznie:)

   Usuń
 3. śliczne stroiki

  Spokojnej reszty Świąt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miło mi gościć Cię u siebie.

   Usuń
  2. Szczęśliwego Nowego Roku!
   Wielu pomysłów na nowe robótki oraz czasu na ich realizację :)

   Usuń
  3. Dziękuję, no właśnie z czasem mam problem:)
   Tobie również życzę szczęścia i sukcesów.

   Usuń
 4. Przepiekne stroiki! Życzę Tobie Dosiego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Violu i radości w Nowym Roku:))

   Usuń
 5. Szczęśliwego i... spokojnego nadchodzącego Roku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak, tego mi trzeba -spokoju i żadnych niespodziewanych zdarzeń. Chyba, że będą to mili goście:) Tych zawsze witam z radością.

   Usuń
 6. halo! halo! Już nowy rok... czas na życzenia- wszystkiego naj... zdrowia i pogody ducha oraz pomyślnej realizacji postanowień ( o ile takie uczyniłaś):)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halo! tu jestem:) życzenia przyjmuję z radością i odwzajemniam:)). Postanowienia? W przyszłym tygodniu zrobić jakiegoś nowego ganutella, bo paluszki już mnie świerzbią, pomysły w czaszkę stukają, a ja ciągle jeszcze muszę różne pilne sprawy...

   Usuń