czwartek, 11 października 2012

Uwięziona w raju


Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, że tak w jednej chwili może runąć całe życie, że miejsce o którym dotychczas my sami i wszyscy nas odwiedzajacy mówili " kawałek raju", stanie się moim ciężarem.


Widok z okna

Widziane z okna
 

Widziane z okna

       
Tofi też tęskni za panem
                                   
W tym raju zostałam sama z Tofim i już wiem, że na pewno tu nie zostanę. Wracam do miasta

10 komentarzy:

 1. Z czasem będzie Ci tęskno za miejscami gdzie chodziliście razem. Ból nie mija jest tylko trochę mniejszy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, będę już zawsze tęskniła i żadne nowe miejsca ani nowi ludzie nie zapełnią dziury w sercu. Ot taka ze mnie pęknięta filiżanka.

   Usuń
 2. Bajecznie...marzę o takim miejscu...ale rozumiem Twoja decyzję! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było spełnienie marzeń mojego Andrzeja o spokojnym miejscu na jesień życia. Zbudował je od podstaw, od zapuszczonego zarośniętego szuwarami kawałka nieużytku. Spełnił swoje marzenie i odszedł.

   Usuń
 3. To miejsce nie może stać się ciężarem, bowiem jest nadal Rajem. Nie daj się z niego wygnać!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Wojtku, to jest Raj. Powinien służyć komuś, kto podobnie, jak mój mąż będzie kochał wodę, ryby i wszystkie prace z tym związane. Myślę, że poradziłabym sobie z ogrodem ale nie ze stawem, stąd moja decyzja. Nasza/moja Arkadia powinna służyć szczęśliwej rodzinie. Samotna kobieta w Raju, to marnotrawstwo :)))


   Usuń
 4. Prześliczne miejsce. Nie rób tego, nie wyjeżdżaj do miasta. Będziesz podwójnie tęsknić, podwójnie będzie Cię boleć- za mężem i za rajem. Jeżeli dasz radę utrzymać dom, to zostań. Naprawdę po jakimś czasie ból łagodnieje, a Ty będziesz już spokojnie chodzić po ogrodzie i z wyciszeniem myśleć o waszych wspólnych chwilach w tym miejscu. W mieście będzie Ci jeszcze trudniej bez tej pamięci, bez miejc odniesienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię ten dom i ogród. To duża działka, ponad 4000m i myślę, że sama nie dam rady zadbać o nią, a na pewno nie o staw. To była domena męża. Syn mieszka ponad 400km dalej, nie mogę liczyć na jego pomoc. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto doceni to miejsce i Raj nie zginie, będzie trwał dalej i będzie cieszył szczęśliwych ludzi, bo to dobre miejsce.

   Usuń
 5. Raj... Mało widziałam tak pięknych ogrodów, a trochę ich pooglądałam. To Twoja decyzja. Chociaż serce mi boli, jak pomyślę, że ktoś zechce przerobić to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za słowa uznania, ten ogród był naszą dumą, kochaliśmy w nim pracować. Jeszcze mam ten Raj. Nie wiem skąd to przeświadczenie, ale czuję, że trafi do kogoś, kto podobnie jak my będzie dbał o to miejsce.

  OdpowiedzUsuń